Zaga Crm

Zaga Crm

COURSE DESCRIPTION

Zaga Danışmanlık

MVNO (Mobile Virtual Network Operator), GSM alt yapısına sahip olmadan, lisanslı bir operatörün alt yapısına sahip bu konuda çalışmalarını sürdüren bir GSM şirketidir.

Firma bizle tanışmadan önce kendi tahsis ettikleri gsm firmalarına ait hatları ile kendilerine özel oluşturulan paketleri yükleyerek müşterilerine gsm hizmeti vermekteydi. Yalnız bu operasyonları yazılım çözümü olmadan kağıt üzerinde ve çok sayıdaki bir personel ile gerçekleştirebiliyordu.

Bu durum ise bir çok hata ve yanlış işlem doğurduğu gibi maddi kayıplara da yol açmaktaydı.

Biz neler yaptık;

Öncelikle maddi kayıp ve bir çok personele bağlı olan gsm firması tarafında yapılan işlemler için bir otomasyon geliştirdik. 1 ay süren bu otomasyonda tüm paket yükleme ve iptal süreçlerini sistem üzerinden çalışmasını sağladık. Bu aşamayı kontrol eden 3 personelin üzerindeki iş yükünü aldık.

Baştan tasarlanan bir CRM/B2B yapısı ile bayi,müşteri ve abone kavramlarını oluşturduk.Bayi kendi müşterilerini oluştururken, ZAGA ‘da bu müşterilere sistem üzerinden hatları tahsis ederek süreci başlatıp abone olmalarını sağlıyor ve otomasyon üzerinden talep ettikleri Ses,İnternet ve Sms paketlerini yüklemesini başarıyla sağlanıyor.

Geliştirdiğimiz CRM tarafında ayrıca Sippy Server ile bağlantılı çalışabilmesini sağlayarak, abone olan müşterilere ait hesapların Sippy üzerinde oluşması, bakiye ve görüşme ücretlerinin tanımlanması yanında karşılayan IVR dil seçimine kadar tüm süreci yönetmeyi başardık.

Zaga ayrıca Hatay / Antakya ilinde WİFİ hizmeti vermeye başlayacağından CRM üzerinde oluşturulan WİFİ paketlerinin abonelere tahsis edilmesi ilgili trafik ve kotalarının tanımlanması, kota aşmasında veya abonelik sona erdiğinde internet hizmetini kontrol edecek bir sistem geliştirmek gerekiyordu. Bu aşamada CRM ile Radius Server entegrasyonu yapılarak tüm bu süreç ve internet hizmet kontrolünü CRM tarafından otomatik olarak yapılabilmesi sağlanmıştır.

 

COUNSELORS DETAIL

    No Counselor Found !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

COURSE FEATURE

  • Type: Proje
  • Duration: 1 Yıl
  • Language: Türkçe